HAKKIMIZDA

MİSYON & VİZYON;

Plastik Geri Dönüşümü, kullanılmış plastik atıkların toplanması, ayrıştırılması ve işlenmesi sürecini ifade eder. Bu süreç, plastiklerin doğaya zarar vermesini engellemek, doğal kaynakların korunmasına katkı sağlamak ve çevre kirliliğini azaltmak amacıyla önemli bir çevresel uygulamadır.

Geri dönüşüm işlemi, kullanılmış plastikleri farklı tür ve özelliklere sahip plastikler olarak sınıflandırarak başlar. Daha sonra plastikler temizlenir, parçalara ayrılır ve çeşitli geri dönüşüm teknikleri kullanılarak pet flake, granül formuna getirilir. Bu mamuller, yeni plastik ürünlerin üretiminde kullanılabilir.

Plastik geri dönüşümü, çevreye olan olumsuz etkileri azaltmakla kalmaz, aynı zamanda enerji tasarrufu sağlar ve doğal kaynakların tükenmesini önler. Yeniden kullanılabilir malzemelerin değerlendirilmesi, plastik ürünlerin döngüsel bir ekonomiye katkıda bulunmasını ve atıkların atık depolama alanlarında birikmesini önlemeyi hedefler.

BİZ KİMİZ;

1 Nisan 2008 tarihinde üretim sürecimiz başlamış olup, Uşak Karma Organize Sanayi Bölgesi’nde (Uşak Deri Organize Sanayi Bölgesi), 1’nci Cad. No:9 adresimizde faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Geri dönüşüm alanında Uşak’ta ve ülkemizde faaliyet gösteren ilk kuruluşlardan biriyiz.

NELER YAPARIZ;

UCD Geri Dönüşüm, 22.600 m² yerleşkesi ile üretim faaliyetlerini yürütmektedir. Geri dönüşüm faaliyetlerine, kaynak kullanım verimliliğine, enerji ve maliyet tasarrufuna, istihdam yaratılmasına ve çevre kirliliğine çözüm üretmekte ve katkı sağlamaktayız.